Druhy webhostingu

Sdílený hosting

Sdílený hosting je nejzákladnější a nejlevnější z hostingových úrovní hostingových služeb. Tyto plány umožňují pronajmout si prostor na sdíleném hostingovém serveru. Tyto servery hostují mnoho dalších webových stránek na stejném serveru vedle vašich webových stránek. Tyto plány jsou nejlevnějším řešením, protože poskytují nejmenší výkon, zabezpečení a flexibilitu.

VPS hosting

Hosting na virtuálním privátním serveru (VPS) posktuje vyhrazené prostředky serveru pouze pro vás. Na fyzickém serveru běží několik instancí virtuálních serverů, kterým je přidělena striktní část hardwarových prostředků mateřského serveru. Tyto instance fungují jako na sobě nezávislé servery. Jedná se tedy v podstatě o pronájem části dedikovaného serveru.

Díky izolovanému prostředí serveru a garantovaným zdrojům nabízí hosting VPS lepší zabezpečení a výkon než sdílený hosting. Kromě toho budete mít naprostou svobodu nainstalovat si na server jakýkoli software a přizpůsobit si ho tak, jak vám to vyhovuje.

Další významnou výhodou, kterou hosting VPS nabízí malým firmám, je možnost rychle rozšiřovat svůj plán podle toho, jak roste jejich podnikání a návštěvnost webových stránek. Cloudové služby VPS s platbou za provoz jsou pro malé firmy velmi výhodnou volbou a umožňují okamžité rozšíření bez výpadků a bez nutnosti přenášet web a soubory na jiný server.

Dedikovaný hosting

Dedikované servery jsou přesně to, co naznačuje jejich název: jeden server vyhrazený pro vás. Veškerý hardware, který server tvoří, je pod vaší kontrolou. "Bare metal" servery často sdílejí přístup k síti se sousedními dedikovanými servery v datovém centru, ale nesdílejí žádný hardware. Tyto hostingové plány bývají dražší než sdílené nebo VPS, ale mohou vám poskytnout ještě vyšší výkon, zabezpečení a flexibilitu, zejména pro ty, kteří vyžadují vlastní konfigurace nebo specifický hardware.

Cloud hosting

Cloudové servery, známé také jako veřejný cloudový hosting, jsou škálovatelná hostingová řešení na cloudové platformě cPanel podnikové úrovně. Cloudový hosting se spouští během několika minut a rychle se škáluje podle potřeby výkyvů provozu nebo požadavků na pracovní zátěž. A co je nejlepší, servery jsou vysoce spolehlivé díky redundantnímu hardwaru a zabudované vysoké dostupnosti. Tyto plány bývají také dražší, ale poskytují nejlepší škálovatelnost, flexibilitu, agilitu a nákladovou efektivitu.

Sdílený hosting

VPS hosting

Dedikovaný server

Cloudový hosting

Výhody:
Nejnižší náklady

Nevýhody:
Nízký výkon
Nízká bezpečnost
Omezená konfigurovatelnost
Omezená škálovatelnost

Výhody:
Vysoká škálovatelnost
Vysoké zabezpečení
Určitá konfigurovatelnost
Výkon střední úrovně

Nevýhody:
Náklady střední úrovně

Výhody:
Nejvyšší bezpečnost
Vysoký výkon
Nejvyšší konfigurovatelnost

Nevýhody:
Škálovatelnost na střední úrovni
Vysoké náklady

Výhody:
Vysoká škálovatelnost
Vysoký výkon
Vysoká bezpečnost
Určitá konfigurovatelnost

Nevýhody:
Vysoké náklady

 

Jiří Procházka

Kostelní 24/859
170 00 Praha 7

+420 603 874 917
info@norbou.com

Copyright 2024 © Všechna práva vyhrazena